مشخصات فردی و زندگینامه
نام:مجید
نام خانوادگی:کافی امامی
شهرت:کافی
آدرس وب سایت:http://www.al-kafi.com
نخصص ها:ادیان و مذاهب ، ارتباطات ، تبلیغ

زندگی نامه

در سال 1353 در خانواده علم و تقوا در بیت حضرت آیت الله میرزا احمد کافی امامی که از اساتید نجف و مشهد بوده است پا به عرصه وجود گذاشت.

در دوران کودکی شاهد مجاهدتهای پدر بزرگوارش جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ محمد رضا کافی به همراه جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای راستگو و جناب حجة الاسلام و المسلمین شهید اندیشمند هاشمی نژاد بود و با دیدن مبارزات و جایگاه اجتماعی شهید کافی خاطرات انقلابی دوران کودکی خود را رقم می زد.

او در سال 1359 در محله دریادل مشهد به کلاس اول و در سال 1360 در محله ناصر دیوان قم به کلاس دوم رفت و از سال 1361 در محله استاد معین خیابان آزادی و سایر محله های تهران تا آخر مقطع دبیرستان ادامه تحصیل داد.

علی رغم قبولی در رشته های کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی دانشگاه آزاد در سال 1368 و قبولی در رشته تربیت معلم در سال 1369 و دانشگاه امام صادق ع و ... همگی را رها نموده و در سال 1368 دروس حوزوی خود را در مدرسه علمیه مروی تهران شروع نمود.

ایشان در سال 1370 وارد حوزه علمیه قم گردید و در مدارس علمیه رضوی، حقانی، امام عصر ع و دارالشفا مشغول به تحصیل شد. در سالهای 1381 تا 1383 دوره تخصصی سطح 3 مذاهب اسلامی خود را گذراند. تاکنون از اساتید مختلف حوزوی از قبیل حجج اسلام و المسلمین صفائی بوشهری، حسینی مشهدی، حسینی خراسانی، فتوحی، اعتمادی، علی دوست و شیخ جواد مروی و حضرات آیات مرحوم میرزا جواد آقای تبریزی و وحید خراسانی  بهره مند شده است.

بر اساس تربیت خانوادگی و حوزوی از سن 13 سالگی مشغول به امر مقدس تبلیغ شده و تاکنون در استانهای مختلف از جمله تهران، بوشهر، مازندران، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، قم و اصفهان فعالیت تبلیغی نموده و قریب به 15 سال روحانی کاروانهای عتبات، سوریه و عمره می باشد. در سال 1390 روحانی یکی از کاروانهای ویژه طلاب بوده و به خوبی توانسته برنامه های فرهنگی کاروانهای ستاد عمره طلاب و روحانیون را به عنوان رابط و  نماینده آن ستاد در مکه و مدینه مدیریت و اجرا نماید.

توفیق به رشته تقریر درآوردن مقالاتی چند در مجلاتی همچون پنجره، سخن سمت، ره آورد نور و پژوهه و تدریس در برخی از مدارس علمیه کشور از جمله توفیقات او شمرده می شود.

ایشان توانسته است تا کنون در سمتهای گوناگون توان خود را در خدمت مراکز مختلف حوزوی قرار دهد.

امید است بتواند مرضی حضرت حق بوده و مورد عنایت حضرت ولی عصر عج قرار گیرد.