مشخصات فردی و زندگینامه
نام:مجید
نام خانوادگی:کافی امامی
شهرت:کافی
نخصص ها:فقه و اصول ، ادیان و مذاهب ، تبلیغ

زندگی نامه

در سال 1353 در خانواده علم و تقوا در بیت حضرت آیت الله میرزا احمد کافی امامی که از اساتید نجف و مشهد بوده است پا به عرصه وجود گذاشت.

در دوران کودکی شاهد مجاهدتهای پدر بزرگوارش جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای حاج شیخ محمد رضا کافی به همراه جناب حجة الاسلام و المسلمین آقای راستگو و جناب حجة الاسلام و المسلمین شهید اندیشمند هاشمی نژاد بود و با دیدن مبارزات و جایگاه اجتماعی شهید کافی خاطرات انقلابی دوران کودکی خود را رقم می زد.

او در سال 1359 در محله دریادل مشهد به کلاس اول و در سال 1360 در محله ناصر دیوان قم به کلاس دوم رفت و از سال 1361 در محله استاد معین خیابان آزادی و سایر محله های تهران تا آخر مقطع دبیرستان ادامه تحصیل داد.

علی رغم قبولی در رشته های کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی دانشگاه آزاد در سال 1368 و قبولی در رشته تربیت معلم در سال 1369 و دانشگاه امام صادق ع و ... همگی را رها نموده و در سال 1368 دروس حوزوی خود را در مدرسه علمیه مروی تهران شروع نمود.

ایشان در سال 1370 وارد حوزه علمیه قم گردید و در مدارس علمیه رضوی، حقانی، امام عصر ع و دارالشفا مشغول به تحصیل شد. در سالهای 1381 تا 1383 دوره تخصصی سطح 3 مذاهب اسلامی خود را گذراند. تاکنون از اساتید مختلف حوزوی از قبیل حضرات آیات صفائی بوشهری، حسینی مشهدی، حسینی خراسانی، فتوحی، اعتمادی، علی دوست و شیخ جواد مروی و مراجع عظام آیات وحید خراسانی، سبحانی و مرحوم میرزا جواد آقای تبریزی بهره مند شده است.

بر اساس تربیت خانوادگی و حوزوی از سن 13 سالگی مشغول به امر مقدس تبلیغ شده و تاکنون در استانهای مختلف از جمله تهران، بوشهر، مازندران، سیستان و بلوچستان، کرمانشاه، قم و اصفهان فعالیت تبلیغی نموده و از سال 1378 روحانی کاروانهای عتبات، سوریه و عمره می باشد. در سال 1390 روحانی یکی از کاروانهای ویژه طلاب بوده و به خوبی توانسته برنامه های فرهنگی کاروانهای ستاد عمره طلاب و روحانیون را به عنوان رابط و  نماینده آن ستاد در مکه و مدینه مدیریت و اجرا نماید.

توفیق به رشته تقریر درآوردن مقالاتی چند در مجلاتی همچون پنجره، سخن سمت، ره آورد نور، پژوهه و زائر و تدریس در برخی از مدارس علمیه کشور از جمله توفیقات او شمرده می شود.

ایشان توانسته است تا کنون در سمتهای گوناگون توان خود را در خدمت مراکز مختلف حوزوی و فرهنگی قرار دهد.

امید است بتواند مرضی حضرت حق بوده و مورد عنایت حضرت ولی عصر عج قرار گیرد.